Teszteltem a vendégkönyveket
Pár nappal ezelőtt megnéztem közel 100 vendégkönyvet, melyeket a googleben "vendégkönyv" szóra találtam. A kutatásom célja az volt, hogy megtaláljam a tökéletes vendégkönyv dizájnt, elrendezést illetve az esetleges hibákat.
Dizájn, elrendezés
Már mindenhol bevett szokás, hogy a bejegyzések alatt található egy navigációs rész, ahol lapozni tudjuk a vendégkönyvet. A vendégkönyv elején mindenhol a legfrissebb bejegyzés szerepelt. Új hozzászólást egy linkre kattintva vagy egy alapból látható űrlap kitöltésével lehet. Sok helyen sorszámozva vannak az üzenetek.
Ellenőrző kód
A vendégkönyvek kb felén megtalálható az ellenőrző kód, mely arról gondoskodik, hogy kizárólag ember tudjon üzenetet írni a vendégkönyvbe. Néhány helyen ez olyan bonyolult és olvashatatlan, hogy többszöri próbálkozás után sem sikerült bejegyzést tennem a vendégkönyvbe. Akadt olyan hely is ahol teljesen jól kivehetőek voltak a karakterek, mégis hiába írtam be, hibás kód üzenettel kudarcot vallott a bejegyzés.
Moderáció
A legtöbb esetben a vendégkönyv moderált, ami azt jelenti, hogy a beküldött hozzászólásokat ember ellenőrzi, mielőtt kikerülne a honlapra. Ez gyakorlatilag a legfontosabb a vendégkönyveknél, mivel így elkerülhető az, hogy olyan üzenetek kerüljenek ki a honlapunkra, amit nem szeretnénk.
Kártékony program
Alig akad pár vendégkönyv ahova be lehetett illeszteni kártékony programot az üzenetbe. Ezeket már nagyon jól kiszűri a legtöbb weboldal.
Link elhelyezés
Mindössze egy cég moderálatlan vendégkönyve engedélyezi a link beillesztést, sőt még a nofollow-tag-ot sem teszi bele. Ez az álma minden spamelőnek, hiszen így rengeteg linket generálhatnak a saját honlapjukra.
Nagy Gergely
urlapkeszito.hu